- Samorząd
-
Cyfrowy Urząd
- Informacje ogólne
- Akta stanu cywilnego
- Sprawy meldunkowe
- Dowody osobiste
- Działalność gospodarcza
- Gospodarka nieruchomościami
- Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne
- Podziały nieruchomości
- Numeracja porządkowa nieruchomości
- Gospodarka leśna
- Ochrona środowiska
- Podatki
- Sprawy mieszkaniowe
- Testament
- Wgląd do archiwum
- Własnoręczność podpisu
- Zezwolenie na alkohol
- Zezwolenie na wycinkę
- Elektroniczna Skrzynka Podawcza (ESP)
- Mapy i plany
- Gospodarowanie mieniem gminnym
- Bezpieczeństwo publiczne
- Zarządzanie Kryzysowe i Obrona Cywilna
- Cyberbezpieczeństwo
- Zdrowie i pomoc społeczna
- Oświata
- Ochrona środowiska
- Kultura
- Sport
- Zabytki
- Zasłużeni dla Dukielszczyzny
- Wydawnictwa
- Nagrody, wyróżnienia
- Ogłoszenia i informacje jednostek zewnętrznych
- Organizacje pozarządowe
- Budżet obywatelski
- Koronawirus SARS-CoV-2
- Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Koncert kameralny muzyki poważnej w Dukli
Muzyka łączy narody
Koncert kameralny muzyki poważnej w Dukli
20 października 2018 roku w Muzeum Historycznym -Pałac w Dukli odbył się koncert kameralny muzyki poważnej. Wzięli w nim udział artyści z Polski i Francji.
Koncert rozpoczął utworami Bocielliego, Elgara i Scotta Joplina zespół akustyczny działający przy Ośrodku Kultury w Dukli w składzie: Katarzyna Błaż – skrzypce i fortepian, Artur Szajna – gitara klasyczna i fortepian, Piotr Jakieła – kontrabas. „Pieśń Polską” Henryka Wieniawskiego wykonała na skrzypcach Jagoda Skrzyńska uczennica Szkoły Muzycznej w Krośnie im. Ignacego Paderewskiego. Monika Glazar absolwentka Szkoły Muzycznej w Krośnie, obecnie studentka II roku wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie zaczarowała swoim sopranem publiczność. Znakomity występ dali artyści z Francji Serge Paloyan wybitny pianista, kompozytor i uznany dyrygent z bogatym doświadczeniem dzielonym między praktykę muzyczną, edukację, zarzadzanie zespołami, któremu towarzyszył tenor Stephane Macaluso. Wykonali m.in. utwory J.S. Bacha, Lugi Denza, A. Lara, G. Verdiego, F. Chopina. Koncert zakończył utwór Ave Marya w wykonaniu artystów z Francji, odśpiewanie hymnu narodowego i kilku pieśni patriotycznych przez publiczność, bowiem 2018 jest rokiem świętowania stulecia niepodległości Polski.
W koncercie wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych gminy Dukla: burmistrz Dukli Andrzej Bytnar wraz z małżonką, zastępca burmistrza Elżbieta Wróbel, sekretarz gminy Halina Cycak, ks. Ryszard Szwast – pomysłodawca koncertu, a także dyrektor dukielskiego muzeum Waldemar Półchłopek wraz ze współpracownikami, Jan Cholodniak – primator Svidnika na Słowacji wraz z małżonką. Publiczność dopisała, sala koncertowa wypełniona była po brzegi. Po koncertowych bisach, w wykonaniu gości z Francji, słuchacze skorzystali z poczęstunku produktami regionalnymi: wędlinami z Zakładu Mięsnego „Jasiołka” w Dukli i miodami z Ekologicznego Gospodarstwa Pszczelarskiego na Podkarpaciu „Eko Bałon”.
Organizatorami koncertu byli Gmina Dukla i Muzeum Historyczne –Pałac w Dukli, a finansowany był w całości z Projektu Grantowego pn. Promowanie obszaru objętego LSR, poprzez organizację imprez kulturalnych oraz wydawnictwa dotyczące obszaru LGD „Kraina Nafty”, działanie 19 w ramach inicjatywy LEADER objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.
Krystyna Boczar-Różewicz