- Samorząd
-
Cyfrowy Urząd
- Informacje ogólne
- Akta stanu cywilnego
- Sprawy meldunkowe
- Dowody osobiste
- Działalność gospodarcza
- Gospodarka nieruchomościami
- Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne
- Podziały nieruchomości
- Numeracja porządkowa nieruchomości
- Gospodarka leśna
- Ochrona środowiska
- Podatki
- Sprawy mieszkaniowe
- Testament
- Wgląd do archiwum
- Własnoręczność podpisu
- Zezwolenie na alkohol
- Zezwolenie na wycinkę
- Elektroniczna Skrzynka Podawcza (ESP)
- Mapy i plany
- Gospodarowanie mieniem gminnym
- Bezpieczeństwo publiczne
- Zarządzanie Kryzysowe i Obrona Cywilna
- Cyberbezpieczeństwo
- Zdrowie i pomoc społeczna
- Oświata
- Ochrona środowiska
- Kultura
- Sport
- Zabytki
- Zasłużeni dla Dukielszczyzny
- Wydawnictwa
- Nagrody, wyróżnienia
- Ogłoszenia i informacje jednostek zewnętrznych
- Organizacje pozarządowe
- Budżet obywatelski
- Koronawirus SARS-CoV-2
- Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Szlachetna Paczka ma już dwadzieścia lat
Po raz pierwszy została zorganizowana w Krakowie w 2000 roku. Dzisiaj projekt Szlachetnej Paczki ma charakter ogólnopolski i jak żadna inna akcja charytatywna w Polsce nie łączy działania setek tysięcy osób. W 2020 roku Paczka była organizowana w 625 lokalizacjach w całej Polsce. Jubileuszowa edycja projektu odbyła się również w rejonie Dukla, Rymanów Zdrój, która została zorganizowana po raz X. Mimo, że ten rok jest trudny dla wszystkich, a organizacja projektu wymagała nie lada logistyki to udało się ponownie. Tegoroczna skala pomocy pokazuje, że Polacy nadal mają w sobie ogromną empatię, czują współodpowiedzialność za los potrzebujących i mimo pandemii oraz zamknięcia w domach nie stracili z oczu drugiego człowieka. Zachowując reżim sanitarny i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa 9 wolontariuszy od września odwiedzało zgłoszone rodziny. W sumie w rejonie dukielskim do projektu zostało włączone 34 rodziny z gmin: Dukla, Jaśliska, Iwonicz, Rymanów Zdrój, Miejsce Piastowe, Nowy Żmigród. Szlachetna Paczka dostosowała się do nowej rzeczywistości, a setki tysięcy Polaków po raz kolejny udowodniło, że mimo fizycznego dystansu, wciąż możemy być razem.
W imieniu swoim jak i w imieniu wolontariuszy serdecznie dziękuję za okazane wsparcie w organizacji i logistyce projektu. Panu Burmistrzowi Andrzejowi Bytnarowi, Panu Dyrektorowi MOSiR Michałowi Szopie, Ochotniczej Straży Pożarnej z Dukli oraz z Równego. Podziękowania dla OSP Kobylany za udostępnienie kuchni, Masarni Nowy Żmigród i Zakładowi Mięsnemu Jasiołka z Dukli, Panu Pawłowi Krajmasowi za kiełbasę, p. Ewie Ochał za żur w butelkach, Atlantikowi Market Dukla i Panu Witoldowi Winiarskiemu za produkty do żuru, Panu Zdzisławowi Czepiga z Kobylan, Pani Barbarze Buzanowskiej i Pani Izabeli Załazińskej za organizację i gotowanie żuru, które był mistrzostwem, Paniom z KGW Głojsce i Zboiska, cukierni Ania z Chorkówki, Pani Śnieżce oraz Pani Józefie Winnickiej –Sawczuk za pyszne ciasta i ciasteczka.
Serdecznie dziękuję wolontariuszom, bez których zaangażowania i odwagi tegoroczna edycja mogła się nie odbyć. Dziękuję wszystkim Darczyńcom, którzy mimo ciężkiej sytuacji i zamknięcia wielu firm, pamiętali o potrzebujących rodzinach. Mam nadzieję, że w kolejnym roku nasza praca będzie łatwiejsza.
Justyna Zimny-Frużyńska
Lider Rejonu Dukla, Rymanów Zdrój