- Samorząd
-
Cyfrowy Urząd
- Informacje ogólne
- Akta stanu cywilnego
- Sprawy meldunkowe
- Dowody osobiste
- Działalność gospodarcza
- Gospodarka nieruchomościami
- Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne
- Podziały nieruchomości
- Numeracja porządkowa nieruchomości
- Gospodarka leśna
- Ochrona środowiska
- Podatki
- Sprawy mieszkaniowe
- Testament
- Wgląd do archiwum
- Własnoręczność podpisu
- Zezwolenie na alkohol
- Zezwolenie na wycinkę
- Elektroniczna Skrzynka Podawcza (ESP)
- Mapy i plany
- Gospodarowanie mieniem gminnym
- Bezpieczeństwo publiczne
- Zarządzanie Kryzysowe i Obrona Cywilna
- Cyberbezpieczeństwo
- Zdrowie i pomoc społeczna
- Oświata
- Ochrona środowiska
- Kultura
- Sport
- Zabytki
- Zasłużeni dla Dukielszczyzny
- Wydawnictwa
- Nagrody, wyróżnienia
- Ogłoszenia i informacje jednostek zewnętrznych
- Organizacje pozarządowe
- Budżet obywatelski
- Koronawirus SARS-CoV-2
- Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
-
Dodatki motywacyjne z budżetu państwa
- Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników jednostek wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej na lata 2024-2027
- Program „Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników jednostek organizacyjnych pomocy społecznej w postaci dodatku motywacyjnego na lata 2024 – 2027
- Dofinansowanie wynagrodzeń w postaci dodatku motywacyjnego oraz kosztów składek od tych wynagrodzeń pracowników zatrudnionych w samorządowych instytucjach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 na lata 2024-2027
- Wybory na sołtysów i przewodniczącego zarządu osiedla 2025
Mecz piłki nożnej Przełęcz Dukla - Pogoń Lwów
Przełęcz Dukla - Pogoń Lwów (1-2)
13 lipca o godzinie 14 na obiektach MOSiR Dukla rozegrane zostało spotkanie piłkarskie pomiędzy Przełęczą Dukla a Pogonią Lwów. Inicjatorem spotkania z racji jubileuszu 600 lecia urodzin świętego Jana z Dukli było Towarzystwo świętego Jana z Dukli. Święty Jan urodził się w roku 1414 w Dukli ale znaczną część swojego życia spędził we Lwowie, gdzie zmarł w roku 1484. Bardzo szybko jego kult się rozwinął we Lwowie. Do grobu świętego pielgrzymowali zwykli ludzi ale także władcy Polski min. Jan Kazimierz, Zygmunt III Waza, Władysław IV, Jan III Sobieski. Był nazywany cudotwórcą Rusi. We Lwowie znajduje się kościół św. Andrzeja, gdzie święty Jan przebywał i do którego pielgrzymowali wierni, prosząc o jego wstawiennictwo.
Pogoń Lwów to jeden z najstarszych polskich klubów piłkarskich. Został założony w 1904 roku. W swojej historii 4 krotnie zdobywała mistrzostwo Polski utrzymując się cały czas w ekstraklasie. Drużyna piłkarska Pogoni do roku 1939 działała jako jedna z sekcji wielosekcyjnego LKS. W 1938 roku Związek Polskich Związków Sportowych przyznał Pogoni tytuł najlepszego i najbardziej zasłużonego klubu sportowego w Polsce. Założycielem pierwszych we Lwowie drużyn piłkarskich był nauczyciel Eugeniusz Piasecki, pierwszy prezes Pogoni. Najwięcej meczów w historii rozegrał Wacław Kuchar – 1052, a strzelił 1065 bramek. Inni znani zawodnicy to Spirydion Albański, Michał Matyas, Edmund Majowski, Mieczysław Batsch.
Działalność Pogoni została reaktywowana w 2009 roku. Gra obecnie w III lidze. Prezesem jest Marek Horbań.
LKS Przełęcz Dukla została założona w roku 1947. Drużyna awansowała od klas najniższych do IV ligi, a raz była bliska awansu do III ligi. W IV lidze drużyna występowała przez 7 lat. W klubie prowadzona była i jest nadal praca z drużynami młodzieżowymi juniorami i trampkarzami. Zasłużonym i wielce oddanym działaczem klubu i prezesem przez ponad 30 lat był Stanisław Piesik. Klub dopracował się takich wychowanków jak: Jan Dembiczak, Bogusław Brągiel, Jerzy Pietruszka, Ryszard Ciuła, Adam Bogacz, Andrzej Leśniak, Witold Kolanko, Krzysztof Jakieła, Kamil Walaszczyk, którzy przeszli do klubów grających w wyższych klasach. Obecnie prezesem jest Wiesław Jakieła. Przełęcz grała w IV lidze, obecnie klasa okręgowa.
Mecz Przełęczy z Pogonią stał na dobrym piłkarskim poziomie i dostarczył kibicom ciekawych wrażeń. Wygrali goście 2:1. Gwardian dukielskiego sanktuarium o. Micheasz Okoński, prezes Towarzystwa świętego Jana z Dukli Władysław Turek (inicjator meczu) i Prezes Przełęczy Wiesław Jakieła wręczyli obydwu drużynom okolicznościowe upominki. Posiłek dla obydwu drużyn ufundował pan Józef Głowa, Zajazd Galicja. Na stadionie kibicowali także pani senator Alicja Zając, poseł na sejm RP Bogdan Rzońca i burmistrz Dukli Marek Górak. Organizatorzy dziękują pracownikom MOSiR Dukla, działaczom klubu, sponsorom, którzy przyczynili się do rozegrania tego spotkania. Sponsorem strategicznym było województwo podkarpackie przestrzeń otwarta, banery i balon promujący towarzyszyły spotkaniu.
Stanisław Kalita