Załatwiaj sprawy online w e-Urzędzie Skarbowym

Serwis dostępny jest po zalogowaniu na stronę https://www.podatki.gov.pl/e-urzad-skarbowy/.

Pozwala on szybko i wygodnie załatwić sprawy podatkowe on-line, bez wychodzenia z domu, na dowolnym urządzeniu.

W e-Urzędzie Skarbowym można m.in.:

• Skorzystać z usługi Twój e-PIT, złożyć zeznanie roczne (PIT-28, PIT-37,PIT-36, PIT-38.
  • Złożyć formularze PCC, SD, NIP-2, NIP-7, NIP-8 .
  • Uzyskać informacje o ewentualnym zwrocie w PIT.
  • Otrzymać bezpłatnie w ciągu kilku minut zaświadczenia o dochodachw wersji skróconej lub rozszerzonej.
  • Otrzymać bezpłatnie zaświadczenie o niezaleganiu w podatkach.
  • Przekazać pismo do urzędu skarbowego, np. czynny żal (zawiadomienie o popełnieniu czynu zabronionego), zawiadomienie ZAW-NR (o zapłacie należności na rachunek bankowy inny niż widniejący w wykazie podatników VAT), wniosek o stwierdzenie nadpłaty, wniosek o zwrot kosztów za zakup kasy fiskalnej lub pismo ogólne w dowolnej sprawie.
  • Wysyłać i odbieraćkorespondencję.
  • Złożyć pisma i wnioskiw imieniu własnym lub swojego mocodawcy (dla pełnomocników ogólnych).
  • Zaktualizować swoje dane, np. adres zamieszkania czy numer rachunku bankowego, dzięki skorzystaniu ze zgłoszenia ZAP-3 dla osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej.
  • Zapłacić podatki.
  • Uzyskać informacje o mandatachi jednocześnie je opłacić.
  • Sprawdzić numer swojego mikrorachunku;
  • Skorzystać z aplikacji e-mikrofirma, która umożliwia przedsiębiorcom prowadzenie ewidencji faktur zakupowych i sprzedażowych, a także przygotowanie plików JPK_VAT.
  • Zarejestrować się do systemue-TOLL, który służy do elektronicznego poboru opłat za drogi płatne.
  • Otrzymać informacje o aktach notarialnych, których nasz klient był stroną.
  • Złożyć pełnomocnictwo do podpisywania deklaracjiskładanych za pomocą środków komunikacji elektronicznej (UPL-1) i zawiadomienie o jego zmianie lub odwołaniu (OPL-1).
  • Przeglądać historię złożonych deklaracjioraz salda i rozliczenia.
  • Załatwiać sprawy w imieniu organizacji, na podstawie złożonego wniosku o dostęp do KONTA ORGANIZACJI.

Ponadto usługa e-Korespondencji pozwala na wysyłanie i odbieranie online pism w sprawach ogólnych, zaświadczeń, wyjaśnień, wniosków oraz zawiadomień z Krajowej Administracji Skarbowej, przez 24 godziny na dobę. Wystarczy zalogować się na swoim koncie w serwisie e-Urząd Skarbowy i wyrazić zgodę na doręczenie elektroniczne.

Z usług w e-Urzędzie Skarbowym mogą korzystać: osoby fizyczne, płatnicy, organizacje, takie jak spółki kapitałowe lub osobowe, stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie, grupy kapitałowe, inne jednostki organizacyjne, do których przypisane jest konto organizacji.

Do e-Urzędu Skarbowego zalogujesz się na stronie podatki.gov.pl. Jeśli pojawi się komunikat o braku pełnych danych, złóż formularz ZAP-3 w urzędzie skarbowym.

Sposób logowania i rodzaje dostępnych usług

Zakres danych dostępnych w e-Urzędzie Skarbowym zależy od wybranej przez ciebie metody logowania.

Po zalogowaniu przez login.gov.pl (profil zaufany, e-dowód lub bankowość elektroniczna) lub aplikację mObywatel będziesz mieć pełny dostęp do swoich danych i wszystkich usług e-Urzędu Skarbowego.

Jeśli zalogujesz się danymi podatkowymi, będziesz mieć ograniczony dostęp do usług e-Urzędu Skarbowego, tj. wyłącznie do Twojego e-PIT i do swoich danych (zakładka Twoje dane)

2024-09-26