Jarmark jak się patrzy

W sobotę 31 sierpnia br. odbył się Dukielski Ryneczek Galicyjski - jarmark, który zorganizowali przedsiębiorcy skupieni w Stowarzyszeniu Dukielski Ryneczek Galicyjski. Prezentujący wyroby rozłożyli stoiska przed budynkiem pałacu Tarnowskich, w którym mieści się obecnie Muzeum Historyczne - Pałac w Dukli.

Na stoiskach prezentowane były "starocie", wyroby artystyczne, produkty regionalne. Nie zabrakło kół gospodyń wiejskich, które zaprezentowały regionalne smakołyki.

Stowarzyszenie Polska Ekologia zorganizowało konkurs na najlepszego proziaka. Wzięły w nim udział: KGW z Nadola, KGW z Mszany, KGW ze Zboisk, Browar Dukla, Gospodarstwo Agroturystyczne Frankowo i Nadolanka - incognito.

Czteroosobowa komisja pod przewodnictwem Czesława Meus po ocenie poprzez degustację produktów, przyznała wszystkim uczestnikom konkursu 1. miejsce.

Jarmarkowi towarzyszyły występy zespołów muzycznych. Wystąpiła Kapela Drewutnia, T.A.M. nad Beskidem, Kalka, na zakończenie grał zespół Latające Talerze. Konferansjerkę prowadziła Aneta Klesk.

Na stoisku promocyjnym gminy Dukla prezentowane były materiały promocyjne i sprzedawane pamiątki, informatory, publikacje przez pracownika Transgranicznej Informacji Turystycznej z Dukli Annę Chłopecką. Zainteresowanie było bardzo duże.

Mamy nadzieję, że nie był to pierwszy i ostatni jarmark!!!

Więcej zdjęć w galerii

2024-09-06