Gmina Dukla przystąpiła do realizacji projektu partnerskiego
Projekt Partnerski pn. Wzmocnienie potencjału technicznego jednostek OSP
z terenu Gminy Dukla w celu prowadzenia akcji ratowniczych
i usuwania skutków zjawisk katastrofalnych z dofinansowaniem
Gmina Dukla przystąpiła do realizacji projektu partnerskiego wraz z OSP w Tylawie, OSP w Dukli i OSP w Równem. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach priorytetu FEPK.02 Energia
i środowisko, działanie FEPK.02.05 Adaptacja do zmian klimatu programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia na lata 2021-2027.
Głównym celem projektu jest poprawa poziomu bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Dukla oraz okolicznych miejscowości poprzez wzrost skuteczności i sprawności działania jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Tylawie, Dukli i w Równem, które wpisane są do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.
Przedmiotowe jednostki zostaną doposażone w ramach projektu w specjalistyczne pojazdy, sprzęt do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków katastrof. Bezpośrednią grupą docelową, do której skierowany jest projekt są mieszkańcy Gminy Dukla, podmioty gospodarcze oraz instytucje funkcjonujące na tym obszarze.
W ramach projektu OSP w Tylawie zostanie wyposażona w quada z napędem 4x4 z wyposażaniem, wentylator oddymiający, podporę ratowniczą ze zwijaczem pasa, zestaw do wyważania drzwi
i cięcia pedałów, detektor wielogazowy, motopompę pływającą, detektor prądu przemiennego, pilarkę ratowniczą do drewna, drążek dielektryczny z rękawicami, smok ssawny pływający, lancę gaśniczą, rozdzielacz kulowy, drabinę nasadkową aluminiową 3 – przęsłową, zestaw klinów
i podkładów do stabilizacji, zestaw drewna do stabilizacji pojazdów, pompę elektryczną zanurzeniową, prądownicę do podawania strumieni gaśniczych, pompę wodą brudną (szlamową).
OSP w Dukli zostanie wyposażona w quada z napędem 4x4 z wyposażeniem. Natomiast dla OSP
w Równem zostanie zakupiony lekki samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem 4x4 ze specjalną zabudową oraz wyposażony w motopompę pływająca, agregat prądotwórczy i drabinę aluminiowa 3 – przęsłową.
Wartość projektu to 1 000 000,00 zł z czego wysokość dofinansowania ze środków pochodzących z Funduszy Europejskich to 700 000,00 zł.
#FunduszeUE
#FunduszeEuropejskie